Dealerzy opon Pirelli: kup opony Pirelli w serwisie Point S

Pirelli_Logo_-_White1627484578.png

Najważniejsze fakty o Pirelli 

Firma oponiarska Pirelli powstała w Mediolanie w 1872 r. i jest dziś globalną marką słynącą z przełomowych technologii, najnowocześniejszych linii produkcyjnych i innowacyjności, którą należałoby zawdzięczać w dużej mierze włoskim korzeniom koncernu.

Pirelli zatrudnia około 30 000 pracowników na całym świecie, a obrót koncernu w 2016 r. wyniósł blisko 5 mld euro. Pirelli jest dużym i znaczącym graczem w branży oponiarskiej i jedynym globalnym koncernem skupionym wyłącznie na rynku konsumenckim, na którym oferuje opony samochodowe, motocyklowe i rowerowe.

Aby produkować produkty najwyższej jakości, Pirelli kładzie nacisk na doskonałość operacyjną w całym łańcuchu wartości, począwszy od nowoczesnych zakładów produkcyjnych działających na najszybciej rozwijających się rynkach o wysokiej wartości, a skończywszy na zaangażowaniu w utrzymywanie silnych i trwałych relacji z użytkownikami końcowymi. 19 fabryk Pirelli zlokalizowanych w 13 krajach posiada moce produkcyjne pozwalające produkować 71 mln opon samochodowych rocznie (w 2016 r.). W ponad 160 krajach prężnie działa ponad 12 500 punktów sprzedaży i wciąż przybywają nowe, tworząc niezwykle prężną sieć sprzedaży, dzięki której Pirelli dociera do coraz szerszej rzeszy klientów. 
 

Produkty i technologie Pirelli 

Wieloletnie wysiłki Pirelli, aby zdobyć mocną pozycję w oponach o wysokiej wartości zaowocowały zajęciem pozycji światowego lidera w segmencie opon do samochodów prestiżowych ponad jedną trzecią światowego rynku, a pozycji lidera w obszarze radialnych opon motocyklowych. Pirelli jest również liderem w Europie, Chinach i Brazylii w zakresie opon osobowych i motocyklowych klasy premium.

Pirelli ma w swojej ofercie szeroką gamę wysokiej jakości zaawansowanych technologicznie opon, dostosowanych do potrzeb użytkownika końcowego. Asortyment marki tworzą innowacyjne opony do samochodów osobowych, motocykli i rowerów, jak również coraz bogatsza oferta wysoce spersonalizowanych produktów, takich jak opona Pirelli Connesso™ czy Pirelli Color Edition. Wszystkie innowacyjne produkty Pirelli korzystają z najnowszych technologii będących owocem zaawansowanych prac badawczych i powstających, by gwarantować użytkownikom opon marki wysokie osiągi i bezpieczeństwo.

Fundamentem działalności Pirelli jest przede wszystkim mocne zaangażowanie w badania i rozwój, otwartość i duch współpracy. W ciągu ostatnich trzech lat Pirelli zainwestował w badania i rozwój 7,4 proc. swoich przychodów ze sprzedaży produktów o wysokiej wartości. Jest to jeden z największych nakładów inwestycyjnych wśród największych producentów opon. W swoich ośrodkach badawczo-rozwojowych rozlokowanych w 11 krajach Pirelli zatrudnia 1800 osób. Marka może również poszczycić się liczbą 5800 patentów.
Koncentracja koncernu na konsumencie rozpoczyna się już na etapie projektowania opon. W przypadku produktów wysokiej jakości proces opiera się na długofalowej współpracy partnerskiej z najbardziej prestiżowymi producentami samochodów i motocykli. Dzięki tej współpracy Pirelli może projektować opony dostosowane do różnych typów pojazdów i trafić w gusta nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Pirelli jest bardzo silnie związany ze sportami motorowymi, które umożliwiają utrzymanie technologicznej doskonałości poprzez stosowanie rozwiązań opracowanych na potrzeby wyścigów w oponach produkowanych seryjnie. Na dzień dzisiejszy marka Pirelli jest obecna w ponad 460 wyścigach samochodowych i motocyklowych, a od 2011 r. jest wyłącznym dostawcą opon na Mistrzostwa Świata Formuły 1™. Tak silna obecność w sportach motorowych umożliwia Pirelli przenoszenie stosowanych tam awangardowych rozwiązań do codziennej działalności i zapewnianie użytkownikowi końcowemu maksymalnego poziomu osiągów i bezpieczeństwa.
 

Marka Pirelli 

Marka Pirelli jest światową ikoną technologii i doskonałości. Logo marki z charakterystycznym „P” jest od ponad stu lat symbolem ekskluzywnego stylu z włoskim rodowodem, podkreślanego przez wyróżniającą się pozycję marki jako dostawcy opon do samochodów luksusowych. Pod koniec 2016 r. wartość marki została wyceniona na około 2,3 mld euro. Dzięki zaangażowaniu Pirelli w różnorodne projekty i sporty motorowe, inicjatywy na rzecz społeczności, kultury i sztuki czy też projektowanie przedmiotów codziennego użytku renoma i siła marki nieprzerwanie rośnie. 

 

Zrównoważony rozwój Pirelli 

Pirelli zdaje sobie doskonale sprawę z roli wielonarodowego koncernu w kontekście globalnym. Duży udział ma w tym model odpowiedzialnego zarządzania stosowany w całym łańcuchu wartości koncernu. Zainspirowany 10 zasadami Global Compact ONZ, Pirelli przyjął w 2004 r. szczegółowy model zrównoważonego rozwoju, który reguluje oddziaływanie koncernu na kwestie gospodarcze, społeczne i ekologiczne. Zgodnie z tym każda jednostka operacyjna ma za zadanie stosować w swoich działaniach najlepsze praktyki w zakresie zrównoważonego rozwoju i nieprzerwanie współpracować z innymi jednostkami i stronami zainteresowanymi.


Współpraca Point S z Pirelli 

Point S i Pirelli mogą poszczycić się długoletnią współpracą handlową na wielu rynkach. W ostatnich latach obie marki znacząco wzmocniły współpracę na poziomie międzynarodowym, stając się globalnymi partnerami. Dzięki dobrze ugruntowanej współpracy w ponad 15 krajach na całym świecie partnerzy sprzedają setki tysięcy opon rocznie. Wspólnym celem obu organizacji jest wzmocnienie współpracy we wszystkich krajach, gdzie Point S ma swoje placówki, wykorzystanie wszystkich możliwości handlowych w każdym punkcie sprzedaży i zapewnienie rentowności w perspektywie długofalowej. 

 

Asortyment i zalety produktów Pirelli

Pirelli stara się zaspokajać stale zmieniające się potrzeby i wymagania konsumentów. Widać to doskonale w stale wzbogacanej ofercie produktów, opracowywaniu specjalistycznych aplikacji i dostosowywaniu produktów oferowanych w segmencie opon do samochodów i motocykli.

 

Gama opon osobowych Pirelli 

PZERO: Wprowadzona na rynek w 1986 r. gama opon P Zero™ do samochodów prestiżowych i klasy premium wyznacza standardy branżowe dla zaawansowanych technicznych opon o dużej średnicy osadzenia. Opona gwarantuje maksymalne osiągi pod względem precyzji prowadzenia i bezpieczeństwa hamowania na nawierzchni suchej i mokrej. Zaawansowane technologicznie opony gamy P Zero™ powstają w specjalnych procesach produkcyjnych z użyciem nowatorskich materiałów, aby zaspokoić konkretne wymagania kierowców różnych typów i modeli samochodów osobowych, zwłaszcza w zakresie kierowalności. Ta już legendarna opona otrzymała ponad 800 aktywnych homologacji na obręcze od 17 do 22 cali.

CINTURATO: Cinturato P7 to opona letnia/całoroczna do samochodów o średniej i dużej mocy, która łączy w sobie tradycyjne dla Pirelli innowacje, osiągi i bezpieczeństwo i spełnia wymogi zrównoważonego ekorozwoju opartego na koncepcji "Green Performance" (ang. "zielone osiągi"). Zastosowane w oponie przyjazne dla środowiska materiały obniżają jej opór toczenia, a wraz z nim emisję CO2.

Cinturato P7 Blue to pierwsza europejska opona o klasie A w dwóch parametrach osiągów: efektywności energetycznej i przyczepności na mokro. Wielosezonowa Cinturato P7 została zaprojektowana, aby sprostać wymogom rynku północnoamerykańskiego w zakresie całorocznego użytkowania i trwałości.

Gama opon Cinturato składa się z trzech linii produktowych opon o średnicy osadzenia do 17 cala. Cinturato P1 Verde, przeznaczona do samochodów o małej i średniej mocy, zwyciężyła w teście przeprowadzonym przez niemiecki automobilklub ADAC w styczniu 2017 r. Nowe materiały, innowacyjna mieszanka gumowa bieżnika i niższa waga zapewniają mniejszy opór toczenia i większe bezpieczeństwo na mokrym podłożu.

Cinturato All Season+ to opona przeznaczona do użytkowania w obszarach miejskich latem i zimą, a w wersji z technologią Seal Inside zapewnia utrzymanie ciśnienia po przebiciu.

WINTER: Pirelli Winter Sottozero to opona klasy premium do samochodów o dużej mocy zapewniająca optymalną przyczepność i osiągi w każdych warunkach drogowych zimą. W bieżniku opony zastosowano specjalne mieszanki gumowe, które zwiększają przyczepność opony w temperaturze poniżej 7°C, innowacyjną technologię lameli dla większej trakcji na śniegu, natomiast zoptymalizowana rzeźba bieżnika minimalizuje hałas wewnątrz pojazdu. Opona Cinturato Winter, przeznaczona do miejskich samochodów kompaktowych i średniej klasy, została zaprojektowana, aby zaspokajać potrzeby europejskich konsumentów w zakresie bezpieczeństwa i osiągów na wszystkich nawierzchniach w każdych warunkach zimowych. Jest to również jedna z najcichszych opon zimowych na rynku.

Pirelli ma także w swojej ofercie produkty na ekstremalne warunki zimowe. Są to zaprojektowane w rosyjskich ośrodkach badawczych i produkowane w Rosji opony o średnicy osadzenia od 15 do 20 cali, które odniosły sukces w Rosji, Europie Północnej i Kanadzie.

Winter Ice Zero to opona z kolcami, która łączy technologie opon zimowych z opatentowanymi kolcami Double Claw, które znacząco zwiększają trakcję. Bezkolcowa opona Winter Ice Zero FR to z kolei pozycja na rynki nordyckie dla użytkowników poruszających się głównie w obszarach miejskich, gdzie stosowanie opon z kolcami jest ograniczone lub zabronione, a drogi są zaśnieżone lub oblodzone przez większą część roku.

SCORPION: Gama Scorpion przeznaczona do nowoczesnych SUV-ów i crossoverów z segmentów pojazdów prestiżowych i premium składa się z najbardziej innowacyjnych i technologicznie zaawansowanych opon na rynku.

Scorpion Verde i Scorpion Verde All Season zapewniają dużą przyczepność i efektywne hamowanie bez negatywnego oddziaływania na środowisko, komfort i bezpieczeństwo na wszystkich typach dróg i na mokrej nawierzchni. Producenci samochodów wybierają oponę na oryginalne wyposażenie swoich pojazdów ze względu na jej kierowalność, a także niski opór toczenia i niższą wagę, które przekładają się na obniżenie zużycia paliwa i emisji CO2.

Scorpion Zero All Season trafiła na rynek w 2016 r. jako oryginalne wyposażenie wielu prestiżowych modeli SUV-ów.

Scorpion Zero All Season Plus to pozycja przeznaczona na rynek amerykański, która ma zaspokajać wymóg mniejszego zużycia paliwa i pasować do specyfikacji amerykańskich SUV-ów o dużej mocy. 

Scorpion All-Terrain łączy w sobie wszechstronność użytkowania z doskonałymi właściwościami opony terenowej i tak jak Scorpion Winter, została zaprojektowana do prestiżowych SUV-ów klasy premium, aby zapewniać bezpieczeństwo w każdych warunkach zimowych.

W segmencie zimowym na uwagę zasługuje także Scorpion Winter, opona do nowoczesnych SUV-ów i CUV-ów, ze szczególnym uwzględnieniem segmentu high-end. Opona podnosi bezpieczeństwo, zapewniając maksymalną stabilność i kontrolę na śniegu oraz na drodze mokrej i suchej. 

Zimowa opona Scorpion Ice & Snow charakteryzuje się elegancką rzeźbą asymetrycznego bieżnika, szerokimi rowkami wzdłużnymi i ułożonymi pod optymalnym kątem klockami bieżnika. Dzięki takiemu rozwiązaniu opona zaspokaja oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców, zapewniając pełną kontrolę nad pojazdem nawet w najtrudniejszych warunki drogowych.

CARRIER: Asortyment Pirelli uzupełniają opony do samochodów dostawczych. Carrier, Carrier All Season i Carrier Winter to opony do samochodów dostawczych charakteryzujące się niskim oporem toczenia i wysokim poziomem bezpieczeństwa w każdych warunkach pogodowych i w użytkowaniu na długich dystansach.


 
Technologie 

RUNFLAT 

Technologia Runflat pozwala kontynuować jazdę po przebiciu opony z prędkością 80 km/h i na dystansie do 80 km. Opony z tą technologią posiadają specjalne wzmocnienia na barkach i w obszarze stopki, które zapewniają stabilność i kontrolę nad pojazdem. Z technologii Runflat korzystają tacy producenci samochodów jak BMW, Mercedes czy Alfa Romeo.

SEAL INSIDE 

Technologia Seal Inside™ umożliwia dalszą jazdę po przebiciu opony z tą samą prędkością i bez utraty ciśnienia. Rozwiązanie opiera się na zastosowaniu wewnątrz opony specjalnej warstwy klejącej, która błyskawicznie uszczelnia otwór po przebiciu. Opony z technologią Seal Inside™ stanowią oryginalne wyposażenie niektórych modeli BMW, Mercedes czy Alfa Romeo.

PIRELLI NOISE CANCELLING SYSTEM 

Pirelli Noise Cancelling System™ to rozwiązanie obniżające zewnętrzny hałas toczenia opon opierające się na zastosowaniu wewnątrz opony gąbek poliuretanowych, które tłumią wibracje odbierane w kabinie samochodu jako uciążliwy hałas. Z opon z tym systemem korzystają McLaren, Lamborghini, Porsche, Audi, Volvo i Land Rover.


Gama opon motocyklowych Pirelli 

Pirelli jest producentem dwóch marek motocyklowych opon klasy premium: Pirelli i Metzeler. Dzięki nim firma może docierać do szerokiego spektrum zróżnicowanych klientów. Konkurując w różnych segmentach produktów, marki Pirelli i Metzeler uzupełniają się wzajemnie pod względem wartości i korzyści z użytkowania. Dzięki ograniczeniu pokrywających się obszarów obie marki mogą odbierać udział w rynku konkurencji.

 

PIRELLI

Marka Pirelli jest synonimem wyścigów na światowym poziomie, przełomowych technologii, osiągów i eleganckiego włoskiego designu. Klienci Pirelli cenią opony marki za wysokie osiągi i podziwiają za innowacyjność.

PIRELLI DIABLO. Gama Diablo uosabia ducha rywalizacji. Opona slick Diablo Superbike, oficjalna opona Mistrzostw Świata Superbike (WSBK), stanowi połączenie technologii i rozwiązań mających na celu zapewnienie maksymalnych osiągów w różnych temperaturach i na asfalcie o różnej charakterystyce. Opona Diablo Supercorsa to opona wyczynowa dopuszczona do użytku na drogach publicznych. Przeznaczona dla zawodowców i amatorów ścigających się dla czystej przyjemności.
Diablo Rosso to najnowocześniejsza jak dotąd opona ciesząca się uznaniem prasy specjalistycznej na całym świecie.  Dzięki najwyższym osiągom na torze i na mokrej nawierzchni oponę okrzyknięto najlepszą oponą do użytku sportowego (Diablo Rosso III, Motorrad 2017). Pirelli Diablo Rosso Scooter to opona do skuterów sportowych. Jest również dostępna w wersji radialnej dla wzmocnienia osiągów i doznań użytkowników.
PIRELLI SCORPION. Terenowa gama Scorpion jest sprawdzi się również w użytkowaniu drogowym. Pozycja idealna dla turystyki sportowej.
Scorpion Trail II to miejska opona enduro dla posiadaczy motocykli o dużej mocy oczekujących sportowego zachowania na drodze, w terenie oraz na mokrym podłożu.

Scorpion Rally STR wyróżnia się agresywnym bieżnikiem i najwyższymi osiągami na równi z najlepszymi miejskimi oponami enduro. Gama Pirelli Scorpion MX to gwiazda wśród wszystkich opon terenowych i zdobywczyni 66 tytułów mistrzowskich w Mistrzostwach Świata Motocross FIM.

 

METZELER 

Marka Metzeler ma mocny niemiecki rodowód. To marka opon niezawodnych, bezpiecznych, oferowanych klientom, dla których jazda motocyklem jest wyrazem wolności i doskonałym sposobem podróżowania i poznawania świata.

METZELER ROADTEC. Wielokrotnie nagradzana opona Roadtec 01 wyznacza standardy wśród opon sportowo-turystycznych. Opona zapewnia znakomite osiągi na mokrych nawierzchniach nawet przy dużych prędkościach, zapewniając optymalną równowagę komfortu jazdy, przyczepności i trwałości.
METZELER MARATHON. Rodzina maratończyków, ME880 Marathon i ME888 Marathon Ultra, jest dostępna w szerokiej gamie rozmiarów oraz w wersji z białymi bokami dla miłośników stylu retro.
 

Kup opony Pirelli w Polsce 

Szukasz opon Pirelli? Skontaktuj się z najbliższym serwisem Point S, dowiedz się, czy ma w ofercie opony marki Pirelli i umów się na montaż nowych opon Pirelli przeprowadzony przez naszych fachowców!

No stress with PointS
 • icon-tire1509973988.png
  Bezpieczeństwo

  Point S gwarantuje bezpieczeństwo Twojej inwestycji poprzez możliwe rozszerzenie gwarancji na zakupione opony.

 • icon-quality1509973987.png
  Jakość

  Zapewniamy w każdym naszym serwisie wysoki i stały poziom obsługi klienta i wykonywanych usług.

 • icon-price1618406526.png
  Cena

  Dbamy o niskie ceny poprzez najatrakcyjniejsze cenowe połączeniu właściwie dobranego produktu oraz wykonywanej usługi.

Ładowanie strony... Proszę czekać
Point S używa plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenia na naszej stronie. Jeśli kontynuujesz, zakładamy, że wyrażasz zgodę na nasze użycie plików cookie. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej. Kontynuuj