Opony Hankook w serwisie Point S

Hnakook-banner1528296102.jpg

O Hankook

Założona w 1941 roku pod nazwą Chosun Tire Company jako pierwsza firma produkująca opony do samochodów w Korei. Dzięki postawie nastawionej na rozwój przemysłowy i technologiczny, firma Hankook stała się kamieniem węgielnym rozwoju przemysłowego w Korei.

Zakład w Daejeon (Hankook Technodome), specjalizujący się w produkcji opon radialnych, został zbudowany w roku 1979 jako element strategicznej inwestycji firmy Hankook w przyszłość. W porównaniu z oponami diagonalnymi opony radialne mają dłuższą żywotność i zapewniają niższe poziomy spalania paliwa. W latach 80. firma Hankook zwiększyła liczbę opon radialnych produkowanych w Daejeon w celu eksportu do Stanów Zjednoczonych i Europy. W wyniku tego wzrosły zdolności produkcyjne i sprzedaż, a firma Hankook uzyskała status marki globalnej. 

Dzięki umocnieniu umiejętności technicznych oraz uzyskaniu przewagi konkurencyjnej opartej na wydajnych procesach produkcyjnych, firma Hankook odniosła sukces, wchodząc na zagraniczne rynki w zakresie produkcji opon oryginalnego wyposażenia, gdzie wymagana jest zaawansowana technologia produkcji opon i najwyższa jakość. W 1991 r. firma Hankook podpisała pierwszą umowę z grupą Volkswagen na dostawy opon oryginalnego wyposażenia.

W celu mocnego ugruntowania pozycji marki Hankook w Europie, w 2001 r. zbudowano centrum dystrybucji, a w 2006 r. nowy zakład produkcyjny na Węgrzech, który w tamtym czasie został uznany za najbardziej zaawansowany technologicznie zakład świata.

W ramach tworzenia marki globalnej firma Hankook zaczęła brać udział w światowych i międzynarodowych wyścigach samochodowych, produkując oficjalną oponę wyścigów Deutsche Tourenwagen Masters (DTM) w Niemczech – największego wyścigu samochodowego na świecie.

 

Najwyższa jakość opon

Opona jest istotnym elementem jazdy, który prowadzi do pełnej satysfakcji kierowcy. Aby spełniać te wymogi, firma Hankook stała się liderem w tworzeniu opon doskonale dopasowanych do nowych i unikalnych parametrów samochodów, reagując aktywnie na potrzeby globalnego rynku opon. Dzięki szerokiej sieci oferującej najwyższe poziomy kontroli jakości i bezpieczeństwa oraz ciągłym inwestycjom w działania badawczo-rozwojowe, Hankook ma możliwość opracowywania technologii przyszłości oraz zawierania najwyższej klasy partnerstw ze znanymi producentami samochodów.

„Driving Emotion” – wywoływanie emocji
Celem Hankook jest zapewnianie bezpieczniejszej, przyjemniejszej i wygodniejszej jazdy od chwili uruchomienia silnika przez kierowcę, stworzenie uniwersalnej chwili, w której samochód i kierowca stanowią jedność. Dobre opony zapewniają bezpieczeństwo i komfort jazdy, a nawet są w stanie dostosować się do nawyków i osobowości kierowcy. Ta radość z jazdy wynika z zaawansowanej technologii i skupienia się na satysfakcji, jaką marka Hankook zapewnia wszystkim kierowcom.

 

Technologie i innowacje

W kluczowych regionach zagranicznych marka Hankook utworzyła centra badań technologicznych w celu zwiększenia zdolności technologicznych i wydajnego dostarczania produktów w każdym regionie. Centra te zostały utworzone w Stanach Zjednoczonych w 1992 r, w Niemczech w 1997 r. oraz w Chinach w 1998 r. w celu uzyskania przewagi konkurencyjnej na rynkach światowych.

Przed rozpoczęciem każdego projektu rozwojowego firma Hankook szczegółowo analizuje potrzeby klientów i wyciąga użyteczne wnioski w celu opracowania opon, które spełnią zróżnicowane potrzeby kierowców oraz dopasują się do szerokiej gamy stylów jazdy. Opony Hankook zapewniają całkowitą kontrolę prędkości i kierunku oraz bezpieczeństwa i komfortu jazdy, jakiej kierowcy oczekują na drodze. Satysfakcjonujące doznania z jazdy to przywilej, który przysługuje wszystkim, a można go osiągnąć jedynie przez innowacje na poziomie światowym. Celem marki Hankook jest bycie o krok do przodu w zakresie opracowywania innowacyjnych technologii, które będą zwiększały wartość i korzystnie wpływały na przyjazne środowisku samochody przyszłości.

 

Technologia Kontrol

Technologia Kontrol to filozofia będąca nieodłączną częścią firmy Hankook, stosowana we wszystkich procesach badawczych, rozwojowych i produkcyjnych dla wszystkich produktów marki. Litera „K” w słowie „Kontrol” oznacza „kinetykę”, czyli innymi słowy „ruch”. Technologia Kontrol jest oparta na podstawowym założeniu umożliwienia całkowitego zarządzania interakcją między samochodem, kierowcą a drogą.
Wszystkie produkty Hankook są tworzone w oparciu o koncepcję technologii Kontrol i mają na celu zapewnianie klientom przyjemności z jazdy poprzez osiągi, komfort, bezpieczeństwo i przyjazność środowisku. Od ekstremalnych osiągów w sportach motorowych po codzienne odwożenie dzieci do szkoły w deszczowy dzień, technologia Kontrol zawsze jest na miejscu.
Cztery funkcje technologii Kontrol:

 • Performance: Osiągi opony są maksymalizowane przez poprawioną trwałość, która zapewnia najlepsze prowadzenie nawet w najtrudniejszych warunkach, zawsze pozwalając kierowcom na poruszanie się w wybranym kierunku.
 • Safety: Bezpieczeństwo, zarówno samochodu, jak i kierowcy, jest gwarantowane przez zachowanie zdolności samochodu do prawidłowej jazdy nawet w najgorszej sytuacji pogodowej i panującej na drodze.
 • Comfort: W oparciu o głębsze zrozumienie osiągów i zachowania opon w warunkach rzeczywistego użytkowania, opony są projektowane z myślą o obniżaniu hałasu, drgań oraz amortyzowaniu nierówności na drogach, by zapewniać optymalne prowadzenie samochodu.
 • Environment: Koszty ponoszone przez klientów zostają obniżone poprzez zwiększenie efektywności paliwowej, a negatywny wpływ na środowisko jest minimalizowany poprzez redukcję emisji dwutlenku węgla.
No stress with PointS
 • icon-tire1509973988.png
  Bezpieczeństwo

  Point S gwarantuje bezpieczeństwo Twojej inwestycji poprzez możliwe rozszerzenie gwarancji na zakupione opony.

 • icon-quality1509973987.png
  Jakość

  Zapewniamy w każdym naszym serwisie wysoki i stały poziom obsługi klienta i wykonywanych usług.

 • icon-price1618406526.png
  Cena

  Dbamy o niskie ceny poprzez najatrakcyjniejsze cenowe połączeniu właściwie dobranego produktu oraz wykonywanej usługi.

Ładowanie strony... Proszę czekać
Point S używa plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenia na naszej stronie. Jeśli kontynuujesz, zakładamy, że wyrażasz zgodę na nasze użycie plików cookie. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej. Kontynuuj