Opony Continental w serwisie Point S

continental-logo-banner1601991949.jpg

Continental - Naszym celem jest perfekcja

Od czasu założenia Continental w 1871 roku, eksperci firmy stale doskonalą rozwiązania służące zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach. Poczynając od pierwszej na świecie bieżnikowanej opony, a kończąc na wizjonerskim systemie e.Contact i innowacjach w dziedzinie bezpieczeństwa. Od ponad 140 lat nieustannie gromadzą doświadczenie w kwestiach takich jak mobilność i transport.

Kiedy czytasz ten tekst, ponad 200 tysięcy wysoko wykwalifikowanych pracowników w 53 krajach pracuje nad celem, który wyznaczył sobie Continental.

 

Patrzymy w przyszłość

Od roku 1995 firma Continental opracowuje kluczowe technologie umożliwiające bezpieczniejszą i wygodniejszą jazdę. Teraz to my kształtujemy przyszłość motoryzacji.
Continental Automotive Group jest jednym z największych na świecie dostawców części motoryzacyjnych. Firma zatrudnia ponad 87 tysięcy pracowników w przeszło 170 lokalizacjach, którzy opracowują unikalne rozwiązania sięgające od opon po zaawansowane systemy bezpieczeństwa, mając na celu jedno i to samo – by uczynić mobilność bezpieczną, pewną i wzajemnie powiązaną. Samochody stają się coraz bardziej „inteligentne”, co my wykorzystujemy podczas ścisłej współpracy w trzech obszarach: Chassis & Safety (podwozie i bezpieczeństwo), Powertrain (napęd) oraz Interior (wnętrze). Continental zajmuje się wszystkim, co związane jest z prowadzeniem samochodu – od czynnego i biernego bezpieczeństwa po zarządzanie danymi oraz paliwem.

 

Continental zmienia przyszłość codziennej jazdy

Continental jest pionierem bezpieczeństwa na drodze od ponad 140 lat. Dziś przenosi swoje działania w zakresie bezpieczeństwa na wyższy poziom: prezentując Wizję Zero.
Opony do pojazdów hybrydowych i elektrycznych pomagają ograniczyć emisję CO2.

Jako jeden z największych na świecie ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa firma Continental wyznaczyła sobie ambitny cel do zrealizowania w trzech kolejnych etapach: zaczynając od najkrótszej drogi hamowania po wyeliminowanie ofiar śmiertelnych, wyeliminowanie urazów i wyeliminowanie wypadków. W 2017 roku polski oddział Continental wystartował z ogólnokrajowym projektem ,,Pokolenie ZERO”, które jako pierwsze ma żyć w świecie bez wypadków drogowych!

Bezpieczeństwo na drodze zaczyna się w miejscu styku opony z nawierzchnią

Znana ze swej wyjątkowo dogłębnej znajomości problematyki opon firma Continental podnosi poziom bezpieczeństwa na drogach całego świata od ponad wieku. Dlatego chcemy poinformować jak największą liczbę kierowców o korzyściach dla bezpieczeństwa z używania zaawansowanych technologicznie opon o prawidłowym ciśnieniu powietrza i odpowiedniej wysokości bieżnika.

Poza innowacyjnymi produktami oponiarskimi Continental Automotive Group ma na swoim koncie przełomowe technologie, które można dziś spotkać w większości nowoczesnych samochodów: np. ABS, ESC i EBA. A to dopiero początek. W związku z trwającymi pracami nad rozwojem inteligentnego samochodu możliwość realizacji Wizji Zero staje się większa niż kiedykolwiek.

 

Opona przyszłości

Kwestia zrównoważonego rozwoju znajduje się obecnie w centrum działań prowadzonych przez Continental. Specjaliści pracują wspólnie nad tym, by oponę przyszłości uczynić jeszcze bardziej energooszczędną i przyjazną środowisku. Jako przykład może posłużyć wprowadzenie przez Continental innowacyjnej procedury polegającej na przywracaniu zużytej gumy do procesu produkcyjnego. Dzięki temu guma pochodząca z opon do ciężarówki może zostać zutylizowana podczas bieżnikowania.

Najnowszy produkt w ofercie Continental to specjalna opona przeznaczona do samochodów hybrydowych, która pozwala na zmniejszenie oporów toczenia o 30% w porównaniu do standardowej opony. Samochody hybrydowe wyposażone w dedykowane opony Continental będą mogły rzadziej korzystać z silnika benzynowego, zwiększając użycie napędu elektrycznego. Warto zaznaczyć, że zmniejszenie oporów toczenia nie odbyło się kosztem kompromisu w dziedzinie bezpieczeństwa jazdy, o czym mogą świadczyć noty A otrzymane przez nową oponę na unijnej etykiecie, tak w odniesieniu do oporów toczenia, jak i za przyczepność na mokrej nawierzchni. 

Jedną z najnowszych innowacji firmy Continental w dziedzinie zrównoważonego rozwoju jest opona z mniszka lekarskiego. Prace nad nią przebiegają wspólnie z Instytutem Biologii Molekularnej i Ekologii Stosowanej Fraunhofera (IME). Celem jest wykorzystanie kauczuku naturalnego pozyskiwanego z korzeni mniszka jako bardziej opłacalnej alternatywy dla kauczuku pochodzącego z plantacji położonych w strefie równikowej. Transport na niewielkie odległości pozwoli znacząco ograniczyć emisję dwutlenku węgla, redukcji będą mogły ulec także monokultury kauczukowców w strefie lasów tropikalnych. Wzrośnie za to stopień odporności producenta opon na wahania cen na globalnym rynku kauczuku.

Continental jest partnerem w globalnej kampanii „Stop the Crash” organizacji NCAP.

No stress with PointS
 • icon-tire1509973988.png
  Bezpieczeństwo

  Point S gwarantuje bezpieczeństwo Twojej inwestycji poprzez możliwe rozszerzenie gwarancji na zakupione opony.

 • icon-quality1509973987.png
  Jakość

  Zapewniamy w każdym naszym serwisie wysoki i stały poziom obsługi klienta i wykonywanych usług.

 • icon-price1618406526.png
  Cena

  Dbamy o niskie ceny poprzez najatrakcyjniejsze cenowe połączeniu właściwie dobranego produktu oraz wykonywanej usługi.

Ładowanie strony... Proszę czekać
Point S używa plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenia na naszej stronie. Jeśli kontynuujesz, zakładamy, że wyrażasz zgodę na nasze użycie plików cookie. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej. Kontynuuj