Wymiana opon

pneu_auto1526395150.jpg

W dzisiejszych czasach niewiele osób zdaje sobie sprawę z wpływu opon nie tylko na osiągi pojazdu, ale także na związane z nim aspekty ekonomiczne i ekologiczne. Jako dealer opon samochodowych Point S wyspecjalizował się w usługach serwisowych na oponach. Poznaj wszystkie nasze usługi związane z oponami i odwiedź najbliższy serwis Point S.

 

Montaż opon samochodowych przez naszych specjalistów 

Opony zużyte należy zdemontować i oddać do utylizacji. Montaż nowych opon warto powierzyć specjalistom, którzy dysponują odpowiednim sprzętem i narzędziami.
Opony nowe najlepiej montować na tylnej osi, ponieważ będą zużywać się szybciej. I to właśnie tylne opony zapewniają właściwy tor ruchu pojazdu.
Podczas montażu opon specjalista Point S wykona następujące czynności:

 • • Sprawdzi zgodność rozmiarów obręczy i montowanej opony (szerokość i średnica osadzenia) 
 • • Nasmaruje obszary osadzenia stopek na obręczy smarem montażowym 
 • • Po założeniu opony napompuje ją do ciśnienia wstępnego, żeby prawidłowo osadzić stopki na obręczy 
 • • Napompuje oponę do ciśnienia wzkazanego przez producenta pojazdu i producenta opony.

A ponieważ serwisowanie opon to część naszej pracy, zaprojektowaliśmy letnie, zimowe i całoroczne opony do samochodów osobowych dostępne wyłącznie w serwisach Point S. Dowiedz się więcej o oponach w Point S.

 

Wyważanie i regulacja geometrii i zbieżności kół 

Wyważanie kół polega na równomiernym rozkładzie masy koła z oponą na jego całym obwodzie przy użyciu ciężarków wyważających nabijanych na kołnierz obręczy. Regulacja geometrii i zbieżności polega natomiast na ustawieniu kół równolegle do osi symetrii pojazdu i prostopadle do podłoża. 
Dowiedz się więcej o wyważaniu kół i usługach regulacji ich geometrii i zbieżności świadczonych przez naszych specjalistów

 

Pompowanie i regulacja ciśnienia w oponach samochodowych 

Opony z właściwym ciśnieniem obniżają zużycie paliwa nawet o 20%. Warto o tym pamiętać i regularnie sprawdzać ciśnienie w oponach. W serwisach Point S oferujemy usługę sprawdzania i regulacji ciśnienia w oponach. Zalecamy także pompowanie opon azotem. Jego zaletą jest to, że azot jako gaz obojętny jest bardzo stabilny i utrzymuje ciśnienie w oponie 4-krotnie dłużej niż powietrze.

 

Konserwacja i naprawa opon samochodowych 

Złapałeś gumę?
W Point S przeprowadzimy inspekcję opony i jeżeli uszkodzenie na to pozwoli, naprawimy ją. O ile tylko uszkodzenie opony nie jest zbyt duże, jako tańsze rozwiązanie zawsze proponujemy jej naprawę. Po przebiciu oponę należy zdemontować i dokonać oględzin uszkodzenia i stanu wnętrza opony. 
Nie naprawia się opon z przebiciem o średnicy większej niż 6 mm lub z uszkodzeniem wewnętrznych warstw na skutek jazdy bez powietrza lub dłuższego postoju po utracie ciśnienia. Ponadto przebicie musi znajdować się na bieżniku, a nie na boku czy na barku opony.
Pamiętaj, że opony to jedyny element pojazdu mający kontakt z podłożem, a zatem muszą nieprzerwanie zapewniać bezpieczeństwo. Odwiedź najbliższy serwis Point S i dowiedz się więcej o naprawie opon. 

 

Montaż opon zimowych 

W temperaturze poniżej +7°C opony letnie nie gwarantują należytych osiągów na suchym, mokrym i zaśnieżonym podłożu i dlatego należy wymienić je na opony zimowe, które mają inne właściwości niż opony letnie. W Point S oferujemy szeroką gamę opon zimowych produkowanych przez wiodących producentów opon. Odwiedź najbliższy serwis Point S i znajdź odpowiednie opony na zimę.

 

Znajdź najbliższy serwis oponiarski Point S 

Wybierając Point S, wybierasz bliskość niezależnej grupy działającej pod silną marką. Skorzystaj z wysokiej jakości produktów i usług w atrakcyjnych cenach.
Z naszą wyszukiwarką serwisów z pewnością znajdziesz jeden z ponad [liczba] serwisów Point S działających na terenie kraju!

No stress with PointS
 • icon-tire1509973988.png
  Bezpieczeństwo

  Point S gwarantuje bezpieczeństwo Twojej inwestycji poprzez możliwe rozszerzenie gwarancji na zakupione opony.

 • icon-quality1509973987.png
  Jakość

  Zapewniamy w każdym naszym serwisie wysoki i stały poziom obsługi klienta i wykonywanych usług.

 • icon-price1618406526.png
  Cena

  Dbamy o niskie ceny poprzez najatrakcyjniejsze cenowe połączeniu właściwie dobranego produktu oraz wykonywanej usługi.

Ładowanie strony... Proszę czekać
Point S używa plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenia na naszej stronie. Jeśli kontynuujesz, zakładamy, że wyrażasz zgodę na nasze użycie plików cookie. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej. Kontynuuj