Zimowa chemia samochodowa

Antigelo1608031408.jpg
W nadchodzących miesiącach mróz i śnieg wystawią Twoje auto na wielką próbę. Aby lepiej stawić czoła zimie i uniknąć możliwych problemów już dziś zainteresuj się dostępnymi produktami samochodowymi ułatwiającymi życie kierowcy zimą.

Wkrótce rozpocznie się sezon zimowy, temperatura powietrza spadnie, nadejdą pierwsze mrozy a wraz z nimi pierwsze opady śniegu wówczas nasze samochody, zwłaszcza te zaparkowane na zewnątrz, zostaną poddane próbie.

Nie daj się zaskoczyć nagłym spadkiem temperatury, postępuj  zgodnie z naszymi radami!

 

Jak zapobiec oblodzeniu szyb samochodowych?

Jednym z najbardziej typowych zimowych problemów są mroźne noce, w wyniku których na szybach samochodu tworzy się warstwa lodu. Aby rozwiązać ten problem, możesz używać bardzo wygodnych i łatwych w użyciu produktów odmrażających wśród których dostępne są:

 • Skoncetrowany rozmrażacz mieszany z tradycyjnym płynem do spryskiwaczy, to produkt , który pomoże szybko i bezpiecznie rozpuścić  lód na szybach Twojego samochodu. Dzięki specjalnej formule wystarczy rozpylić preparat na szybach i lusterkach, by bez problemu rozpuścił się istniejący na nich lód, co istotne odmrażacz zapobiegnie również przywieraniu piór wycieraczek do szyby co w czasie jazdy mogło by być uciążliwe.
 • Klasyczny odmrażacz, to produkt, który  pomoże szybko i bezpiecznie rozpuścić lód z  przedniej szyby samochodu w ekstremalnie niskich temperaturach. Wystarczy rozpylić preparat na  szybę, aby w przeciągu kilku sekund  przywrócić szybę do pełnej przejrzystości. Produkt doskonale nadaje się również do rozpuszczania drobinek lodu tworzących się  w zamkach samochodowych.

Użytkowniku, korzystając z wymienionych powyżej produktów uchronisz swoje szyby od mikro i makro zadrapań!

 

Płyn do spryskiwaczy szyb przeznaczony do temperatur poniżej zera.

Zimą, szczególnie w górach, temperatury często spadają poniżej zera, aby zapobiec zamarzaniu płynu do spryskiwaczy, konieczne jest stosowanie określonych produktów. W tym celu przydatny może okazać się płyn do spryskiwaczy, który wytrzyma nawet najbardziej ekstremalne temperatury z jakimi mamy do czynienia zimą.  Specjalny zimowy płyn do mycia szyb, użyty w samochodzie zimą, pomoże utrzymać szyby Twojego auta w czystości przez cały okres ujemnych temperatur. Pamiętaj także, aby sprawdzić stan piór Twoich wycieraczek, wycieraczki  nie powinny być uszkodzone ani  popękane. Postępując w ten sposób zapewnisz sobie 100% widoczność i zagwarantujesz sobie i innym użytkownikom drogi bezpieczeństwo. W ramach istniejących produktów, wyróżniamy:

 • Całoroczny płyn do spryskiwaczy, dostosowany do każdej pory roku. Specjalna formuła mieszanki alkoholu i wybranych detergentów pozwoli na dokładne oczyszczenie szyby, co więcej - nie pozostawi smug oraz zapewni doskonałą widoczność podczas jazdy. Preparat ten jest idealny na każdą porę roku
 • Koncentrat płynu do spryskiwaczy. Specjalne formuły płynów wzbogacona nanocząsteczkami tworzy specjalną warstwę ochronną na powierzchni szyby co zapewnia swobodną pracę wycieraczek, zapobiega tworzeniu się lodu a także gromadzeniu wszelkich pyłów. Podczas opadów, woda i śnieg łatwiej spływa z szyby a wycieraczki wolniej się zużywają. W zależności od proporcji jakie zastosuje użytkownik działa do -80 ° C.  

 

Właściwy dobór płynu do układu chłodzenia.

Kolejnym elementem zabezpieczającym Twoje auto przed zimą i mrozami, jest układ chłodzenia. Również w tym przypadku bardzo niskie temperatury mają duży wpływ na Twój pojazd więc należy chronić wszystkie elementy układu chłodzenia by auto pozostawało sprawne.  Używając specjalnych produktów, unikamy usterek, które mogą być bardzo kosztowne. W tym przypadku można zastosować płynne produkty do chłodnicy jednakże przez cały czas zwracając uwagę na ostrzeżenia producentów danego pojazdu.

Pamiętaj, aby zawsze przed użyciem płynu do chłodnic zapoznać się z jego składem tylko w ten sposób wybierzesz najlepszy płyn chłodniczy dopasowując go do swojego auta.

 

Dezynfekcja auta konieczna szczególnie zimą.

W okresie zimowym jesteśmy bardziej podatni na rożnego rodzaju infekcje. Wynika to ze zdolności wirusów i bakterii do namnażania się w wilgotnym środowisku. Zimą przechodzenie ze środowiska ciepłego do zimnego powoduje zmiany wilgotności, czyniąc nasz organizm bardziej podatnym na przeziębienie.

Jednym ze sposobów uniknięcia tego problemu jest zapobieganie gromadzenia  się wirusów w otoczeniu w którym przebywamy.

Do dezynfekcji powierzchni samochodów można stosować produkty na bazie nadtlenku wodoru, który w ostatnim czasie został uznany przez Ministerstwo Zdrowia za środek dezynfekujący o działaniu wirusobójczym. Produkt ten idealnie nadaje się do stosowania na powierzchniach płaskich, których często dotykamy. Środek do dezynfekcji należy rozpylić na klamki, kierownicę, dźwignię zmiany biegów, dźwignię hamulca ręcznego i wszystkie elementy deski rozdzielczej. Wystarczy jedno przetarcie bawełnianą ściereczką, aby dokładnie usunąć nie tylko brud, ale także wszystkie wirusy i bakterie. Regularnie stosowany środek dezynfekujący łatwo i bezpiecznie usunie wszelkiego rodzaju zabrudzenia, uwalniając jednocześnie przyjemny zapach.

 

Ponad wszelką wątpliwość należy także wskazać że podstawą właściwej konserwacja samochodu zimą jest wymiana i sprawdzanie stanu opon.

Aby uzyskać więcej informacji na temat opisanych produktów, umów się na spotkanie z naszymi ekspertami lub odwiedź najbliższe centrum Point S.

 

No stress with PointS
 • icon-tire1509973988.png
  Bezpieczeństwo

  Point S gwarantuje bezpieczeństwo Twojej inwestycji poprzez możliwe rozszerzenie gwarancji na zakupione opony.

 • icon-quality1509973987.png
  Jakość

  Zapewniamy w każdym naszym serwisie wysoki i stały poziom obsługi klienta i wykonywanych usług.

 • icon-price1618406526.png
  Cena

  Dbamy o niskie ceny poprzez najatrakcyjniejsze cenowe połączeniu właściwie dobranego produktu oraz wykonywanej usługi.

Ładowanie strony... Proszę czekać
Point S używa plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenia na naszej stronie. Jeśli kontynuujesz, zakładamy, że wyrażasz zgodę na nasze użycie plików cookie. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej. Kontynuuj