Zapobieganie wypadkom drogowym: Point S i bezpieczeństwo na drodze.

road-accident-prevention1626968590.jpg
Specjaliście w serwisach Point S, przez cały rok dbają o Twój pojazd. Dbałość, jaką przywiązujemy do wykonywanych usług jest zapewnieniem, że Twoje auto jest w idealnym stanie. Niemniej, w pełni sprawny pojazd nie wystarczy by Cię chronić, dlatego pisząc ten artykuł chcielibyśmy przypomnieć o kilku istotnych kwestiach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

 

Kontekst pandemiczny

W 2020 roku wskaźnik wypadkowości na drogach drastycznie spadł głównie z powodu wszechobecnego wirusa, który zamroził nasz świat powodując ograniczenie ruchu drogowego. Aby uniknąć powrotu do liczb z poprzednich lat i kontynuować pozytywny trend, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które mogą uratować życie.

 

Nabierz właściwych nawyków!

Zastosuj właciwą pozycję za kierownicą.

Aby móc w pełni panować nad pojazdem, ważne jest by w trakcie jego prowadzenia przyjąć właściwą pozycję za kierownicą. Przypominamy, że dobra pozycja za kierownicą to taka, która pozwala w naturalny i wygodny sposób sięgać zarówno do kierownicy jak i pedałów. Pozycja, w której kierownica lub pedały są zbyt daleko lub zbyt blisko, zakłóca koncentrację kierowcy. Nigdy też nie zaniedbuj regulacji lusterek, która poinna być wykonana zanim ruszysz, w trakcie jazdy może nie być na to czasu a sam kierowca musi mieć możliwie pełne pole widzenia by móc szybko i właściwie reagować.

Sprawdzaj swój pojazd regularnie.

Usterki w pojeździe mogą być przyczyną wielu wypadków. Niezależnie od tego czy jest to opona, drobna część czy nawet silnik, ważne jest by usterkę zdiagnozować i naprawić, dlatego regularnie dbaj o auto.

Przestrzegaj bezpiecznej odległości .

W trakcie jazdy bardzo ważna jest bezpieczna odległość. To ona może utrzymać Cię przy życiu w razie wypadku drogowego. Jeśli będziesz zbyt blisko pojazdu poruszającego się przed Tobą, skrócisz swój możliwy czas reakcji. Ważne jest abyś dostosował odległość od pojazdu z przodu do osiąganej w danym momencie szybkości.

Bądź ostrożny w nocy i podczas deszczu!

W nocy mamy do czynienia z szeregiem zagrożeń, nakładających się na siebie: ograniczona widoczność, większe zmęczenie kierowców. Noc to również czas, w którym na drodze możesz spotkać kierowcę pod wpływem alkoholu, dlatego musisz zachować szczególną czujność. Kiedy jesteś zmęczony, nie wahaj się, zatrzymaj auto, zrób sobie przerwę. Ponadto, podczas deszczu lub innych złych warunków pogodowych dodatkowym niebezpieczeństwem może być fakt, że Twój pojazd może chwilowo tracić przyczepność co wymaga większego skupienia kierowcy, dodatkowo męczy. Szerzej omówimy to w innym artykule.

Poznaj swoje auto, szczególnie jego “martwe punkty”.

“Martwe punky” to naturalne wady występujące w każdym pojeździe, są one zagrożeniem, o którym trzeba nieustannie pamiętać. Kiedy zmieniasz pas ruchu lub kierunek, czy to na autostradzie,  drodze miejskiej czy też w mieście, musisz o nich pamietać. Zapominając o nich możesz bardzo szybko doprowadzić do wypadku.

 

Ważne przypomnienia!

Ograniczenie prędkości ratuje życie!

Czy wiesz, że wzrost prędkości auta o 1% zwiększa ciężkość wypadku o 3%, a śmiertelność o 5%?* Od czasu masowego wprowadzenia ograniczeń prędkości liczba wypadków znacznie spadła, podobnie jak liczba ofiar śmiertelnych. Pomyśl o tym zanim przekroczysz dopuszczalną na drodze prędkość.

Alkohol wciąż jest plagą wśród kierowców!

Według WHO picie alkoholu drastycznie zwiększa ryzyko wypadków drogowych. Zmniejszona koncentracja, wydłużony czas reakcji, trudności w utrzymaniu właściwej pozycji. Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu ma wiele negatywnych konsekwencji.

Pas bezpieczeństwa – najlepszym Twoim przyjacielem w aucie!

Dzięki zapiętym pasom bezpieczeństwa, ryzyko wypadków spada o 45-50%*. Dziś razem z poduszką powietrzną to Twoja największa szansa na przeżycie w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia, pamiętaj więc zawsze by zapinać pasy.

 

Mamy nadzieję, że ten artykuł zwrócił Twoją uwagę. W serwisach Point S bezpieczeństwo na drodze jest naszym priorytetem, jeśli powierzasz nam swój pojazd, zapewniamy jego niezawodność dbając jednocześnie o twoje bezpieczeństwo.

 Aby uzyskać więcej porad, przeczytaj nasze inne artykuły i umów się na przegląd Twojego pojazdu z ekspertam w serwisie Point S.

No stress with PointS
 • icon-tire1509973988.png
  Bezpieczeństwo

  Point S gwarantuje bezpieczeństwo Twojej inwestycji poprzez możliwe rozszerzenie gwarancji na zakupione opony.

 • icon-quality1509973987.png
  Jakość

  Zapewniamy w każdym naszym serwisie wysoki i stały poziom obsługi klienta i wykonywanych usług.

 • icon-price1618406526.png
  Cena

  Dbamy o niskie ceny poprzez najatrakcyjniejsze cenowe połączeniu właściwie dobranego produktu oraz wykonywanej usługi.

Ładowanie strony... Proszę czekać
Point S używa plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenia na naszej stronie. Jeśli kontynuujesz, zakładamy, że wyrażasz zgodę na nasze użycie plików cookie. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej. Kontynuuj